3.30.2013

 
pięknie byłoby powrócić do starożytnej tradycji, obdarowywania z okazji wiosny bliskich i dalszych pisankami. bez względu na wyznanie lub jego brak. w końcu, wiosna, zdarza się wszystkim. 


o zdjęciach 
mazaje jak wszechświat, galaktyki, wybuch supernowej, albo papier czerpany. wszyscy mieliśmy w takie esy floresy w podstawówce pakowywane zeszyty i książki..... jeszcze inaczej: zarodki, embriony, płody zanurzone w życiodajnej wodzie, kamienie na dnie i tak dalej.
jednym słowem przy okazji tradycji, ćwiczenia z wyobraźni.


na marginesie
jak się przyjrzeć jajku, przestaje dziwić, że przez wieki tak bardzo poruszało fantazję. tylko polskie słowo, jakieś śmieszne, bez polotu, zabawowe: jajo. jak brać coś co się jajo nazywa na serio?;) 


przy okazji  
NAJLEPSZE  ŻYCZENIA!
7 komentarzy:

 1. Ale świetne macie pisanki! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam się na szczegółach, mówię o koncepcji :)

   Usuń
  2. To tak a propos rytuałów, których mi brak.......do tej starożytnej tradycji
   obdarowywania jajami dawno już wróciłam i co roku odwiedzając rodzine przed świętami maluję woskiem jajo dla tej lub innej ciotki :) A tak w ogóle to gdy byłam dzieckiem dostawaliśmy od naszej sąsiadki jajka woskowe w prezencie...cały pakiecik .....i wiem, że w wielu rodzinach ta tradycja była i jest.... A jak wy ściągacie wosk ze skorupki ? Bo widzę jakies skrobanie ?
   Wasze były w tym roku kosmiczne, a nasze, jak to rzekła pewna pani, afrykańskie .....olaboga !

   Usuń
  3. wróciłaś..... dobre sobie... chyba że nie jesteśmy już "rodzina", bo jajka nie dostaliśmy tego ani żadnego wcześniejszego roku;)

   ja ściagamy po naszemu staremu ogrodowemu, Iga&Miłosz ściągamy po swojemu paznokciowemu...

   Usuń
 2. Taaaa, a kiedy się ostatnio widziałyśmy przed Wielkanocą ? Chyba na malowaniau jaj u was parę lat temu , co ? No, to wtedy na pewno jakieś jajo wam zniosłam :)O.K., postaram się w przyszłym roku lepiej to ogarnąć, co byś mnie z "rodziny " nie wypisała :)A poza tym - wróćmy do tradycji - my wam, wy nam itd. Czy tylko ja pisze do ciebie jako Anonimowy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kochana, ja Twoje "pióro" nawet jak się Miś Paddington podpiszesz, rozpoznam;)całuję, zapraszam:)

   Usuń